Kätevästi bussilla Åminneen!

Tule bussilla Åminneen, niin vältyt miettimästä parkkipaikkoja, hirviä ja kuoppaisia teitä! Huomioithan, että Åminne Folkparkilla ei ole mitään tekemistä näiden kuljetuksien kanssa, vaan jokainen kuljetusyhtiö ajaa omat reittinsä, joten kaikki kysymykset ohjataan suoraan yhtiöille. Tarkista aina aikataulut www.aminnefolkpark.fi, meidän Facebook-sivuilta tai yhtiöiden sivuilta, ennen tapahtumaa. Poikkeuksia reiteissä ja aikatauluissa saattaa tulla ja yhtiöt pitävät oikeuden muutoksiin.

Kaikki kuljetusyhtiöt ajavat paluumatkan heti tapahtuman loputtua. Isoihin tapahtumiin on myös tarjolla sukkulaliikennöintiä Maalahden keskustaan, erillisen aikataulun mukaan.

Yhteystiedot:

Strandlinjetrafik: www.strandlinjetrafik.fi
Norrgårds Busstrafik: 045 - 124 7300 - www.nbtrafik.fi
Wasabus: 0500-776535 - www.wasabus.fi
 

 

6.9 1G3B

 

Strandlinjetrafik Norrgårds Busstrafik Wasabus
     
Norrifrån    

20.20    Vasa gamla Busstation

19:00    Nykarleby torg 19.35     Replot Sale
20.30     Sundom  19:10    Munsala Berras 19.45     Jungsund UF
20.40     Solf Service 19:30    Oravais  Abc 19.55     Karperö skola
20.50    Yttermalax 19:35    Oravais Kyrkby 20.10     Kvevlax, grillen
21.00     Åminne 19:45    Kaitsor HMK 20.25     Smedsby, gamla riksv.
  20:00    Vörå Grillen 20.35     Vasa, Gamla busstation hpl.
Söderifrån 20:15    Kuni 20.50     Solf Service
19.20    Övermark 21:00    Åminne  
19.30    Yttermark    
19.40    Närpes Busstation    
19.55     Norrnäs    
20.10     Harrström    
20.20     Korsnäs    
20.30     Molpe    
20.40     Petalax  TB    
21.00     Åminne    
     

 

Erikoisvuorot Norrgårds Busstrafikin liikennöimänä

Allaolevat aikataulut ovat Norrgårds Busstrafikin tilausvuoroja. Yhtiö tarjoaa showpaketin kuljetuksella, ruualla ja ohjelmalla. Varaukset ja lisätietoa heidän KOTISIVUILTAAN. Kyselyt/varaukset: 045 124 7300. Huomioi, että vuoro vaatii ennakkoilmoittautumisen.

Päivämäärät: 7.7 Sunnuntaitanssit ja Skåningarna, 31.7 Elisa Lindströmin kesäkonsertti, 14.8 Jan Johansen Trio, 21.9 A Tribute to Aretha Franklin.

HUOM! 7.7 Sunnuntaitanssit ajetaan alla olevan aikataulun mukaisesti mutta lähtö tuntia aiemmin, eli klo 14:00.

15:00    Bennäs Kommungård    
15:20    Jakobstad  busstation     
15:40    Nykarleby Torg    
15:50    Munsala Berras     
16:05    Oravais ABC    
16:15    Kaitsor HMK    
16:30    Vörå Grillen    
16:40    Tessies Cafe , Vassor    
16:50    Kvevlax Backen     
17:00    Smedsby    
17:05    Vasa Stadshus     
17:35    Åminne   

Åminne Folkpark

Paviljongvägen 21
66100 Malax